Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

PRZYSTANEK PIEKARY – INAUGURACJA Projekcja spektaklu „Made in Poland”

Scena „Przystanek Piekary” – ul. Izerska 36
powiększ zdjęcie:
06.09 19:30 - 06.09 21:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04

Teatr Modrzejewskiej wraca na Piekary, gdzie z sukcesem działał w latach 2004-2011. Scena na Piekarach była miejscem premiery niezwykłych, nagradzanych spektakli, takich jak Made in Poland Przemysława Wojcieszka (2004), Dziady Lecha Raczaka (2007) i III Furie Marcina Libera (2011). W sumie wystawiono na niej niemal 280 przedstawień – ale prowadzono również codzienną pracę edukacyjną. Scena na Piekarach zdobyła ogólnopolską sławę, a zarazem stała się dla mieszkańców osiedla miejscem bliskim, swojskim – i potrzebnym.

Przystanek Piekary powstaje nieopodal dawnej Sceny. Będą się tam odbywały warsztaty, spotkania, debaty i projekcje. Mamy nadzieję, że to nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta stanie się przestrzenią niezapomnianych przeżyć.

Działalność Przystanku zainaugurujemy plenerową projekcją spektaklu Made in Poland Przemysława Wojcieszka, kultowego przedstawienia, które miało swoją premierę w 2004 roku właśnie na Scenie na Piekarach.

 

Po projekcji (ok. 21.30) porozmawiamy o spektaklu i o Piekarach z Przemysławem Wojcieszkiem (reżyser i autor tekstu), Małgorzatą Bulandą (scenografka spektaklu) i Erykiem Lubosem (aktor, odtwórca głównej roli w spektaklu – Bogusia).

Rozmowę poprowadzi Jacek Głomb.

 

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Scena „Przystanek Piekary” – ul. Izerska 36

Powrót na listę wydarzeń

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.