Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Action Collection – wystawa Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów Galerii Sztuki

Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1
powiększ zdjęcie:
01.10 11:00 - 25.10 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

Od 27 sierpnia, w głównej siedzibie Galerii Sztuki w Legnicy, ruszy wyjątkowa AKCJA – KOLEKCJA, w ramach której zaprezentowana zostanie Międzynarodowa Kolekcja Współczesnej Sztuki Złotniczej. Będzie to pierwsza tak obszerna wystawa biżuterii artystycznej ze zbiorów Galerii, podtrzymująca zarazem ponad 40-letnią tradycję legnickich prezentacji artystycznej biżuterii, które co roku odbywają się pod nazwą Legnicki Festiwal SREBRO.

Prace nad utworzeniem stałej kolekcji biżuterii rozpoczęły się w 2004 r. Znaczna część zbiorów została pozyskana w latach 2013-2016 dzięki dofinansowaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie Kolekcja liczy około pół tysiąca prac, co czyni ją jednym z największych międzynarodowych zbiorów współczesnej biżuterii artystycznej w Europie. Gromadzi obiekty będące dziełami sztuki najnowszej, w zdecydowanej większości powstałe w XXI wieku. W dużej mierze są to prace nagradzane i wyróżniane podczas Międzynarodowych Konkursów Sztuki Złotniczej – głównego wydarzenia Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz prace prezentowane na wystawach towarzyszących. Obejmuje przykłady twórczej aktywności na polu biżuterii artystów z różnych zakątków świata, ukazuje szerokie spektrum możliwości wykorzystania ozdoby ciała do wykreowania dzieła sztuki.

Powrót na listę wydarzeń

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.