Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania

Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1
powiększ zdjęcie:
01.09 10:00 - 29.10 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania” to projekt autorstwa Małgorzaty Dancewicz, który zrealizowany zostanie we współpracy z Galerią Sztuki w Legnicy.

 

Tytułowe 451 stopni Fahrenheita z powieści Raya Bradbury'ego to – jak czytamy w książce – temperatura, w której zapala się papier. Opowieść przedstawia dystopijną rzeczywistość, w której książki są zakazane, a ludzka zdolność do samodzielnego rozumowania zanika poprzez zastąpienie komunikacji słownej obrazkową komunikacją mediów masowych.

Na dwumiesięczny cykl intermedialnych działań, które odbędą się w Galerii Sztuki w Legnicy złożą się: lektura i analiza książki i jej filmowych adaptacji, warsztaty wideo, których efektem będzie wideo esej na podstawie pomysłu Bradbury’ego oraz warsztat z konwersji tekstu na formę graficzną. Uczestnicy warsztatów będą poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jakie jest miejsce dzieła literackiego w kulturze mediów społecznościowych, jakie są czytelnicze preferencje młodzieży, czy wciąż jesteśmy w stanie czytać ze zrozumieniem świat, i w końcu, czy żyjemy w momencie przełomowym, w którym wizualność wypiera tekstualność. Działania podsumowane będą wernisażem i wystawą.

Projekt realizowany jest w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, którego zadaniem jest projektowanie, testowanie i wdrażanie rozwiązań, mających na celu zbliżenie sfery edukacji i kultury.

Powrót na listę wydarzeń

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.