Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

E-mocje! Wirtualny spacer przez historię malarstwa młodych.

Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
powiększ zdjęcie:
31.10 14:00 - 31.12 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26

E-mocje! to przekrojowa wystawa najciekawszych prac laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE, organizowanego przez Galerię Sztuki od 1991 roku. W ramach Przeglądu corocznie odbywa się konkurs i wystawa pokonkursowej. Jego ideą jest prezentacja i popularyzacja twórczości młodego pokolenia artystów – świeżo upieczonych absolwentów malarstwa wyższych uczelni plastycznych. Jest to najstarsza i jedna z najbardziej znanych tego typu imprez w Polsce. Prezentowane na wystawie E-mocje! dzieła będą dobrane w taki sposób, aby ukazać panujące trendy i zjawiska w młodej sztuce na przestrzeni minionych trzydziestu lat. Ekspozycja przypomni twórczość nagrodzonych i wyróżnionych Promocjantów, z których wielu ma za sobą kolejne sukcesy artystyczne, a niektórzy sami kształcą już kolejne pokolenia twórców oraz bywają jurorami w legnickim Przeglądzie.

 

Projekt E-mocje! Dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Organizując wystawę E-mocje! chcemy podtrzymać tradycję wspierania i promowania młodych polskich artystów. Przede wszystkim jednak mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w Legnicy w przyszłym roku, podczas tradycyjnej odsłony kolejnego Przeglądu.

 

E-mocje! w symboliczny sposób odnoszą się nie tylko do nazwy OPMM PROMOCJE, ale także do funkcjonowania sztuki w przestrzeni wirtualnej (szczególnie w ostatnim, pandemicznym czasie), jak również do silnych emocji, które kojarzymy z jednej strony z bezkompromisową twórczością młodych artystów, a z drugiej – z ogólnopolskim konkursem, w którym wygrywają najlepsi z nich.

Poza wystawą, w ramach projektu E-mocje planowane jest udostępnienie cyklu filmów na temat dokonań artystów, założenie strony internetowej poświęconej PROMOCJOM, przeprowadzenie debaty o sztuce w formie podcastu lub zapisu wideo, oprowadzania kuratorskiego online, a także konkursu na logotyp.

 

Wstęp wolny

Powrót na listę wydarzeń