Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Koncert Mery Spolsky

Dziedziniec Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2)
powiększ zdjęcie:
19.06 19:00 - 19.06 21:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00

 

Mery Spolsky to artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, która od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Ta piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów jak mało kto potrafi bawić się słowami. Mery słynie również z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Często zobaczyć ją można na najważniejszych polskich scenach oraz festiwalach. Miło nam poinformować, że już 19 czerwca autorka takich hitów jak "Bigotka" czy "Miło Było Pana Poznać" po raz pierwszy wystąpi w Legnicy! Koncert odbędzie się na dziedzińcu barokowej Akademii Rycerskiej i rozpocznie się o godzinie 19.
Mery Spolsky ma na koncie dwa albumy - "Miło Było Pana Poznać" (2017) oraz "Dekalog Spolsky" (2019); oba krążki doczekały się nominacji do Fryderyka. W czerwcu 2021 roku ukazała się jej debiutancka książka zatytułowana "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj", a chwilę później premierę miał nowatorski, muzyczny audiobook. Także w tym roku wokalistka doczekała się kolejnych nominacji do najbardziej znanej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - tym razem w kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku.
Mery Spolsky, którą Maciej Maleńczuk nazwał swoją ulubioną artystką młodego pokolenia, na swoim fanpage'u zapowiedziała, że myśląc o letnich występach ma w oczach łzy wzruszenia. My również nie możemy się doczekać i serdecznie zachęcamy, żeby samemu przekonać się o jej koncertowej formie!
Bilety:
50 zł - do 15 maja
65 zł - od 16 maja do 5 czerwca
90 zł - od 6 czerwca
dostępne:
- w Galerii Satyrykon
- w serwisie eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/mery-spolsky-koncert/
- w serwisie Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/event/23909
Powrót na listę wydarzeń