Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Najlepszy Debiut - Galeria SATYRYKON w Legnicy

GALERIA SATYRYKON
powiększ zdjęcie:
07.06 10:00 - 30.06 18:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00

 

Satyrykon od wielu lat promuje młodych twórców, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie artystyczne – stąd pojawiła się dodatkowa nagroda w konkursie Satyrykon, czyli Najlepszy Debiut.

W tym roku po raz pierwszy na Satyrykon zgłosił swoje prace Yurii Levshyn, który zdobył II nagrodę, srebrny medal za pracę „Cenzura” w dziale tematycznym ŻART i SATYRA. Miłą konsekwencją zdobycia po raz pierwszy nagrody i debiutanckiego uczestnictwa jest wystawa indywidualna w Galerii Satyrykon.

Yurii Levshyn jest grafikiem i ilustratorem pochodzącym z Ukrainy, obecnie mieszka w Polsce. Urodzony w 1995 roku, absolwent kierunku Grafika w Collegium da Vinci w Poznaniu. Zajmuję się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową i ilustracją.

Swoimi pracami stara się mówić o rzeczach mu bliskich i codziennych, o tym co go niepokoi ale i o tym, co go zachwyca. W jego grafikach często można dostrzec komentarz dotyczący aktualnych i ważnych wydarzeń.

Przy tworzeniu swoich prac nie zamyka się w jednej technice - stosuje zarówno media tradycyjne (takie jak rysunek, malarstwo czy grafika warsztatowa), jak i szeroki wachlarz narzędzi cyfrowych.

Powrót na listę wydarzeń