Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dzień Dziecka i 8.Urodziny Julka

Rynek, Lgnica
powiększ zdjęcie:
01.06 17:00 - 01.06 19:00
Organizator: Urząd Miasta Legnica
Plac Słowiański 8 Legnica 59-220
1 czerwca, w naszym mieście tradycyjnie obchodzimy Dzień Dziecka wspólnie z urodzinami legnickiego Julka – postaci stworzonej przez nieżyjącego artystę, Edwarda Mirowskiego, a którego odlew znajduje się w sercu miasta.
W Rynku na małych legniczan od godziny 17.00 do 19.00 czekać będą zabawy z taneczne, dmuchańce, animacje, warsztaty cyrkowe i baniek mydlanych, a także pyszna lemoniada z saturatora od LPWiK.
To już 8. urodziny Julka. Postać chłopca – ulubieńca legnickich dzieci, od kilku lat jest symbolem Dnia Dziecka w mieście. Spotykamy się i rodzinnie bawimy ze swoimi pociechami.
Zaczynamy o godz. 17.00 korowodem bajkowych postaci od placu Pastora W. M. Meisslera (okolice wejścia do Galerii Piastów w Legnicy) i kierujemy się do sceny przy rzeźbie Julka. Rozpoczniemy przedstawieniem Teatru JaSię z Gdańska, który będzie bawić najmłodszych sztuką klaunady i pantomimy. Następnie na scenie zacznie się zabawa taneczno-muzyczna z animacjami oraz konkursami. Zapraszamy do przyłączenia się, aby wspólnie zaśpiewać „Sto lat” Julkowi.

Wydarzenie współtworzone jest przez Miasto Legnica i KGHM Polska Miedź.
Organizator: Urząd Miasta w Legnicy

 

 

 

 

 

Powrót na listę wydarzeń