Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Studia pedagogiczne w PWSZ. Prezentujemy kolejny kierunek na legnickiej uczelni

Studia pedagogiczne w PWSZ. Prezentujemy kolejny kierunek na legnickiej uczelni
16.07.2020

Chciałbyś prowadzić zajęcia w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz zajęcia dydaktyczne z dziećmi w placówkach przedszkolnych i klasach I-III szkoły podstawowej? Czujesz, że Twoim powołaniem jest praca na rzecz dzieci? Jeżeli tak to pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie.

Jednolite studia magisterskie (pięcioletnie) na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej WSZ im. Witelona w Legnicy przygotowują do pracy z dziećmi w placówkach przedszkolnych i klasach I-III szkoły podstawowej. Program studiów uwzględnia zajęcia z zakresu przygotowania psychologiczno-pedagogicznego, merytorycznego, metodycznego, wspierania rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.

Wiedza zdobyta w toku studiów pozwala zrozumieć społeczno-kulturowy kontekst kształcenia, wychowania i opieki nad dziećmi w ich początkowym okresie edukacji. Integralną częścią programu studiów są praktyki zawodowe, które służą nabywaniu umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych niezbędnych w pracy zawodowej.

Absolwent kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna będzie posiadał wiedzę i kompetencje zapewniające samodzielne przygotowanie, realizację i ewaluację programu nauczania. Nabędzie umiejętności projektowania i prowadzenia badań pedagogicznych, rozpoznawania potrzeb, możliwości i uzdolnień dziecka/ucznia.

Absolwent kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna uzyskuje tytuł magistra i jest przygotowany do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej (klasy I – III szkoły podstawowej).

Możesz też wybrać studia licencjackie (trzyletnie) na kierunku pedagogika w PWSZ im. Witelona w Legnicy, które pozwalają nabyć podstawową wiedzę pedagogiczną, psychologiczną, socjologiczną, stanowiącą teoretyczne podstawy działalności edukacyjnej w obszarze kształcenia, wychowania i rozwoju człowieka. Kształcenie obejmuje przedmioty w zakresie treści ogólnych, podstawowych, kierunkowych oraz specjalnościowych.

W trakcie studiów dowiesz się, jak pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – diagnozować ich potrzeby oraz opracowywać plan działań wspomagający ich rozwój i prawidłowe funkcjonowanie.

Realizujemy program kształcenia o profilu praktycznym, co oznacza, że większość zajęć prowadzona jest w formie: ćwiczeń, warsztatów, praktyk poza uczelnią. Uczestnictwo w nich służy zdobywaniu przez studenta umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych niezbędnych w pracy zawodowej.

ŹRÓDŁO: PWSZ

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 16.07.2020 | Wyświetleń: 1345
Powrót na listę aktualności

Zobacz także