Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Zmień ogrzewanie na ekologiczne. Jest dotacja na ten cel

Zmień ogrzewanie na ekologiczne. Jest dotacja na ten cel
27.02.2018

Urząd Miasta Legnicy przyjmuje wnioski o udzielanie dotacji celowej z budżetu miasta na realizację zadań inwestycyjnych służących ochronie powietrza, polegających na zmianie ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie ekologiczne. 

Zasady są określone w Uchwale NR XLII/447/18 RADY MIEJSKIEJ LEGNICY z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia regulaminu określającego zasady udzielania dotacji celowej z budżetu miasta Legnicy.

Rodzaje przedsięwzięć przewidzianych do dofinansowania:

Trwała zmiana systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym lub biomasie na przyjazne środowisku źródła ciepła tj.:

  1. kotły gazowe;
  2. kotły na olej lekki opałowy;
  3. piece zasilane prądem elektrycznym;
  4. kotły na paliwa stałe lub biomasę (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012),
  5. podłączenie budynków do sieci ciepłowniczej
  6. OZE - pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne - służące zasileniu źródła.

 Wysokość dotacji

Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych (poniesionych od 01.01.2017 r.) na zadanie w zakresie zmiany systemu ogrzewania w jednym lokalu mieszkalnym lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym na terenie Legnicy, przy czym ustala się górne limity wysokości dotacji do:

  1. dla domu jednorodzinnego - 10.000,00 zł;
  2. dla mieszkania w bloku wielorodzinnym - 7.000,00 zł;
  3. w przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit dotacji dla takiej instalacji określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań - jako iloczyn tej liczby i kwoty 4.000,00 zł.

Środki finansowe przeznaczone na udzielanie dotacji pochodzić będą z budżetu miasta Legnicy i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” i obejmują zadania zrealizowane od 01.01.2017 r.

Termin, miejsce i sposób składania wniosków o udzielenie dotacji

Podstawą przyznania dotacji jest złożenie wniosku

Wzór wniosku o udzielenie dotacji - wzór wniosku stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu i dostępny jest na stronie Urzędu Miasta Legnica oraz w  Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnica, Pl. Słowiański 8, pok. 302.

Informacje:

Informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w: Wydziale Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnica, Pl. Słowiański 8 lub pod numerem telefonu: 76/72 12 347.

Informujemy, że zakończono przyjmowanie wniosków na inwestycje wykonane przed 1 stycznia 2017 r.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 27.02.2018 | Wyświetleń: 5643
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.