Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

„Wczorajsze jutra” wieczór spektakli tańca

Scena Gadzickiego
powiększ zdjęcie:
28.09 19:00 - 28.09 21:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
ul. Rynek 39 Legnica 59-220
email: teatr@teatr.legnica.pl
www.teatr.legnica.pl
tel. 76 723 35 04

Wczorajsze jutra” wieczór spektakli tańca

 

koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska

kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska

muzyka na żywo: Aleksandra Piotrowska

 

Spektakl inspirowany poszukiwaniami twórczymi Hansa Bellmera (1902 – 1975), znanego z kilku serii instalacji rzeźbiarskich Lalka, w których ukazywane obiekty, konstruowane z rozmaitych materiałów, poddawał różnego rodzaju deformacjom.

 

Anna Piotrowska – choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca „eferte”, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995). Stworzyła ponad 110 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2014 roku kieruje zespołem Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Laureatka nagród i stypendiów w Polsce i za granicą, uczestniczka festiwali, jurorka, inicjatorka programów edukacyjno-kulturalnych.

 

Joanna Chitruszko – pedagog, tancerka, performerka, producentka, kuratorka, instruktor tańca współczesnego, dyrektor Festiwalu Kalejdoskop (od 2007 roku) oraz Hip Hop Groove Festiwal (2008 – 2009) i FreeMind Festiwal (2010 – 2013). Laureatka licznych nagród.

 

 

2.Przed jutrem

 

reżyseria i choreografia: Marlena Bełdzikowska

muzyka: Bartosz Straburzyński

światła: Monika Sidor

wykonanie: Anna Dykas/ Monika Pluta, Monika Parafiniuk, Kinga Rabka, Olga Blachnierek, Żaneta Łąpieś, Daniel Michna

 

Przedstawienie, którego materią są wspomnienia, przywoływane z pamięci odczucia i emocje, zarówno te radosne, jak i pełne rozpaczy. Niekiedy pozwalają nam one na nowo przeżyć szczęście, niekiedy zaś czynią nas więźniami dawnych smutków. Sprawiają, że najważniejsze chwile naszego życia nigdy nie znikają na zawsze.

 

Marlena Bełdzikowska – choreograf, pedagog tańca, instruktor tańca współczesnego. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Współtwórca ruchu scenicznego i choreografii w teatrach dramatycznych i muzycznych, organizator i współtwórca festiwali tańca.

 

Bartosz Straburzyński – kompozytor, aranżer, instrumentalista. Od wielu lat gitarzysta Lecha Janerki. Autor muzyki do Ballady o Zakaczawiu (2000), a także innych spektakli Jacka Głomba (Obywatel M – Historyja, 2003; Łemko, 2007; Palę Rosję! Opowieść syberyjska, 2009; Orkiestra, 2011 i in.) oraz jego filmu Operacja Dunaj (2009). Skomponował również muzykę do filmów Przemysława Wojcieszka (Głośniej od bomb, 2001; W dół kolorowym wzgórzem, 2004) i Marka Lechkiego (Moje miasto, 2002; Erratum, 2010).

 

 

3.Zdarzenia

 

idea, reżyseria i prowadzenie spektaklu: Jacek Owczarek,

muzyka improwizowana na żywo: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki – SzaZa

taniec: Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Paweł Grala, Ilona Gumowska, Krzysztof Skolimowski

 

Partytura Zdarzeń zainspirowana teorią psychologii post jungowskiej Arnolda Mindella i praktyką kontakt improwizacji, silne oparta jest o pracę z drobnymi impulsami, zmysłami i niezwykle szybkimi zmianami punktów odniesienia. Ośmiu tricksterów nieustanie tworzy, by po chwili zburzyć, bada granice, podważa i łamie zasady, wciela się w różne postaci, prowokując siebie i publiczność do ciągłej gotowości na zmianę.

 

Pracownia Fizyczna − grupa autorska Jacka Owczarka przy Wydziale Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Polem działania grupy jest proces twórczy, bazujący na improwizacji i technikach tańca współczesnego. Tancerze Pracowni są również pedagogami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w kraju i za granicą. Za swoje działania Pracownia Fizyczna zdobyła szereg nagród.

 

Jacek Owczarek – tancerz, choreograf i pedagog tańca. Ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w  Poznaniu. Uczeń Witolda Jurewicza. Związany z Teatrem Tańca Alter w Kaliszu (1994-2003), a później z Teatrem Nowym w Łodzi. Brał udział w licznych projektach międzynarodowych. Współpracował z wieloma teatrami dramatycznymi, tworząc ruch sceniczny i występując w spektaklach m.in. Pawła Miśkiewicza, Piotra Cieplaka, Mikołaja Grabowskiego.

 

Sza/Za – duet Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski, działający od 1999 roku na scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Tworzy muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Ma na koncie współpracę m.in. z Piotrem Cieplakiem, Pawłem Miśkiewiczem, Leszkiem Bzdylem, Marcinem Liberem, Krzysztofem Globiszem. Koncertowali w całej Polsce, Europie, Azji i obu Amerykach

 

Teatr Modrzejewskiej, Scena Gadzickiego /bilety: 35 zł, 25 zł/ org. Teatr Modrzejewskiej

 

 

 

 

 

Powrót na listę wydarzeń