Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Marka Miasta

Czym jest marka miasta?

Komercyjne firmy wydają krocie na tworzenie marek, bo wiedzą, że dzięki nim będą mogły dotrzeć do większej liczby odbiorców i lepiej zarządzać swoim wizerunkiem. Miasta i regiony najczęściej nie muszą „wymyślać się od nowa”. Mają swoje nazwy, gwarantowaną obecność na mapach i w programach szkolnych, cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem mediów.
Ale stąd jeszcze daleka droga do świadomie kształtowanej marki terytorialnej. By ona powstała najpierw muszą umiejętnie wskazać te spośród swoich walorów, które decydują o ich sile, charakterze i unikatowości. Potem przekuć je w proste i łatwe do zapamiętania słowa i symbole. A wreszcie zaplanować działania, które pozwolą na utrwalenie markowego wizerunku w świadomości społecznej.

No dobrze, mógłby ktoś zapytać, ale po co właściwie Legnicy taka marka?
Warto zdać sobie sprawę, że polskie miasta i regiony stają dziś do rywalizacji o uwagę mediów i zainteresowanie opinii publicznej. Toczy się między nimi zażarty bój o turystów, inwestorów, nowych mieszkańców, lokalizację spektakularnych imprez i prestiżowych instytucji. W tej sytuacji promocja jest miastom potrzebna jak rybie woda, kto zaś się na nią nie zdecyduje – zginie. A właśnie dobrze zbudowana marka pozwoli skutecznie i atrakcyjnie prowadzić ten proces.

Bo dzięki niej można:

  • pozytywnie odróżnić się na tle konkurencji,
  • celowo zarządzać wizerunkiem miasta, a nie zdawać się na działania doraźne i przypadkowe,
  • zyskać sympatię odbiorców.


Tak jak markowe produkty i towary mają lojalnych klientów i przynoszą większe dochody, tak markowa Legnica będzie gwarancją lepszego życia dla jej mieszkańców, wzmocnienia jej wizerunku i – w rezultacie – rosnącego dobrobytu miasta i działających w nim firm.
Zbudowanie silnej, wiarygodnej i skutecznej marki miejskiej to zadanie na lata. Ale warto podjąć ten trud, bo inwestycja w markową Legnicę opłaci się wszystkim.

Dlatego każdego, komu leży na sercu przyszłość naszego miasta, zapraszamy do współpracy przy budowie silnej marki Legnica!--- logo - pliki do pobrania (zip) ---

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.