Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica w pigułce

Legnica jest miastem na prawach powiatu. To najsilniejszy ośrodek Legnicko Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego - aglomeracji liczącej ok. 431 tys. mieszkańców. Samą Legnicę zamieszkuje około 93 tys. wg stanu na 31 grudnia 2022 r., co czyni ją trzecim co do wielkości pod względem liczby ludności miastem województwa dolnośląskiego.

Powierzchnia miasta wynosi 56,3 km2.

Legnica to miasto o charakterze usługowo-przemysłowym, które od wielu lat konsekwentnie i z sukcesem stawia na dywersyfikację gospodarczą monokultury przemysłu miedziowego dominującego w aglomeracji. Obok największego przedsiębiorcy regionu - KGHM Polska Miedź S.A. - w mieście prężnie działa Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a obszar aktywności gospodarczej po byłym lotnisku to rozchwytywana lokalizacja zarówno przez nowych inwestorów, jak i tych, którzy już w Legnicy działają i coraz częściej podejmują decyzje o reinwestycjach.

Legnica uważana jest za nowoczesny ośrodek miejski, wyposażony w dobrą, sprzyjającą mieszkańcom i przedsiębiorcom infrastrukturę techniczną, dysponujący dobrze wykształconą, kadrą pracowniczą.

Miasta partnerskie:

Wuppertal logo miasta Wuppertal w Niemczech 

Miśnia logo miasta Miśnia w Niemczech 

Drohobycz logo miasta Drohobycz na Ukrainie

Blansko logo miasta Blansko w Czechach 

Roanne logo miasta Roanne we Francji 

 

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z życia miasta 
Wirtualny spacer po Legnicy