Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Otwarcie AquaFun Legnica już 26 czerwca

Otwarcie AquaFun Legnica już 26 czerwca
24.06.2021
Otwarcie AquaFun Legnica już 26 czerwca

Dobiegają końca prace związane z uruchomieniem Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy. Otwarcie zaplanowane jest na 26 czerwca (sobota) o godz. 10.00.

- Przygotowania idą pełną parą, a pogoda sprzyja ostatnim szlifom. Prawie gotowa jest już plaża. A to znak, że za chwilę zaprosimy na nią mieszkańców - mówi Magdalena Ryglicka, prezes Strefy Aktywności Gospodarczej.

Zachęcając do odwiedzenia AquaFun dodajmy, że woda w każdej z niecek basenowych będzie przyjemnie ciepła, od 26 do nawet 29 stopni. Adrenalinę podniesie nam szus ślizgawkami. Na stalowej konstrukcji zamontowano ślizgi trzech zjeżdżalni o łącznej długości około 130 m. Pobyt tutaj uprzyjemnią nam tryskające wodą kwiaty, wiaderka, jeżyki i inne atrakcje na wodnym placu zabaw.

AquaFun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwącą rzekę, huśtawkę wodną, masażery wodne, gejzery, wodną wyspę i wiele innych.

- Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo-sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Ważnym tu elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

 

 

 Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 24.06.2021 | Wyświetleń: 5733
Powrót na listę aktualności

Zobacz także