Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Międzynarodowy Festiwal Organowy XXI Legnickie Wieczory Organowe

Międzynarodowy Festiwal Organowy XXI Legnickie Wieczory Organowe
30.07.2012

Kolejny z recitali w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego „XXI Legnickie Wieczory Organowe” odbędzie się w najbliższy wtorek (31 lipca) w Katedrze Legnickiej. Wystąpią: Franz Hauk i Christoph Well
Recital rozpocznie się o godz. 19.15. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Franz Hauk urodził się w 1955 r. w Neuburg nad Dunajem. Po maturze studiował muzykę kościelną oraz organy i fortepian w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium i Salzburgu. Jego wykładowcami byli Aldo Schoen, Gerhard Weinberger, Franz Lehrndorfer oraz Edgar Krapp. Dyplom mistrzowski Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium uzyskał w roku 1981, a następnie otrzymał liczne wyróżnienia w konkursach muzycznych.
W 1988 r. uzyskał tytuł doktora nauk muzycznych, pisząc rozprawę na temat muzyki kościelnej w Monachium na początku XIX w. Zajmuje się w niej przede wszystkim
zagadnieniem badania źródeł, wydawnictwami oraz praktyką wykonawczą.
Od roku 1982 prowadzi działalność artystyczną jako organista, a od 1995 r. jest również kierownikiem chóru w katedrze w Ingolstadt. Angażuje się w kulturę regionalną w Ingolstadt, organizując liczne cykle koncertów, m.in.: „Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej w Ingolstadt”, „ Poranki Organowe w Południe” w kościele Asamkirche Maria de Victoria. Zajmuje się także przywracaniem słuchaczom postaci i twórczości kompozytora z przełomu XVIII i XIX wieku, związanego w młodości z Ingolstadt, Johanna Simona Mayra.
Franz Hauk jest ponadto jurorem w konkursach muzycznych, prowadzi też klasy mistrzowskie podczas międzynarodowych festiwali organowych. Od października 2002 r. wykłada muzykę kościelną i historyczną praktykę wykonawczą w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Monachium.

Christoph Well urodził się w Günzlhofen jako najmłodszy członek 15-osobowej rodziny muzyków i nauczycieli. Studiował grę na trąbce i harfie u profesorów: Waltera Uhlemanna, Ursuli Lentrodt i Marii Graf w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium.

Jako trębacz wygrał konkurs dla niemieckich wyższych szkół muzycznych i w roku 1978 został zaangażowany jako solista orkiestry Filharmoników w Monachium. Wraz ze swoimi braćmi, Hansem i Michaelem, założył w roku 1976 zespół „Die Biermösl-Blosn”, którego repertuar stanowi tradycyjna muzyka bawarska i który współpracuje często z artystami kabaretowymi, takimi jak np. Gerhard Polt i Dieter Hildebrandt.

źródło:LCK


Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 30.07.2012 | Wyświetleń: 306
Powrót na listę aktualności

Zobacz także