Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Jeszcze się nie spisałeś? Możesz to zrobić nawet w sobotę do północy

Jeszcze się nie spisałeś? Możesz to zrobić nawet w sobotę do północy
24.09.2021
Jeszcze się nie spisałeś? Możesz to zrobić nawet w sobotę do północy

Zbliża się koniec Narodowego Spisu Powszechnego. Legniczanie spisując się, chętnie korzystają z pomocy pracowników administracji. Dostępnych jest wiele instytucji.

W sobotę (25 września) w Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4) będzie się można spisać w godzinach od 8.00 do 24.00.

Bardzo ciekawą inicjatywą i niestandardowym pomysłem jest ustawienie tzw. „spisobusa”, na co dzień autobusu legnickiego MPK, w zatoce autobusowej przy markecie Auchan, w którym mieszkańcy Legnicy i okolic mogą spisać się przy okazji robienia zakupów. Autobus spisowy, który będzie czekał na tych, którzy jeszcze się nie spisali, codziennie (oprócz niedzieli), i do końca września w godzinach od 10.00 do 18.00.

W ciągu bieżącego tygodnia, w dni robocze do 24 września, można się spisać:

  • w Urzędzie Miasta Legnicy, Biuro Obsługi Klienta, plac Słowiański 8. Pomoc będzie udzielana w środę, czwartek i piątek w godzinach od 7.30 do 15.30;
  • w Urzędzie Miasta Legnicy, Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4) w środę, czwartek i piątek w godzinach 7.30 do 18.00. Korzystamy z wydłużonego czasu pracy punktu spisowego;
  • Spółdzielczy Dom Kultury Atrium, ul. Pomorska 19, codziennie od godz. 14.00 do 18.00. Korzystamy z dodatkowych dni. Wcześniej dostępne były tylko wtorek i czwartek;
  • w Filii Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Heweliusza 7N, codziennie od godz. 13.00 do 17.00. Wcześniej dostępne były tylko wtorek i czwartek.
  • w sobotę 25 września, w Centrum Dialogu Obywatelskiego (Rynek 4) będzie się można spisać w godzinach od 8.00 do 24.00 w ramach „Nocy Spisowej”.
  •       

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową (link tutaj)  lub telefoniczną do momentu, aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu, zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań (art. 17a ust. 1-3) nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Przypominamy, że za odmowę spisania się, grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 24.09.2021 | Wyświetleń: 1497
Powrót na listę aktualności

Zobacz także