Zbiórka odpadów gabarytowych (archiwum)

Biuro Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Legnicy informuje, że w dniach od 7 do 14 kwietnia 2014 roku odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka prowadzona będzie z podziałem na rejony (przedstawione na mapie i w tabeli poniżej).

Podczas tej akcji odbierane będą odpady wielkogabarytowe , np. stoły, szafy, krzesła, sofy, wózki dziecięce, materace, itp., a także zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia itd.
Należy pamiętać, że do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju elementy budowlane i sanitarne takie, jak deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe czy odpady ogrodowe. Tego rodzaju śmieci powinny być odwożone do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą w godzinach od 10. do 17. W zabudowie jednorodzinnej wynosimy je przed posesję. W zabudowie wielorodzinnej wystawiamy w miejscach gromadzenia odpadów, przy zasiekach. Należy zwracać uwagę, by możliwy był tam dojazd samochodów, które odbiorą wystawione przedmioty.
Oto terminarz „wystawek” dla poszczególnych rejonów miasta (z wykazem ograniczających te rejony ulic): 

PODZIAŁ MIASTA LEGNICA NA REJONY ZBIÓRKI ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO W DNIACH OD 7 DO 14 KWIETNIA 2014 ROKU

Rejon

Termin odbioru

OKRĘG MIĘDZY ULICAMI

obszar ograniczony ulicami

przykładowe ulice *

I

7 kwietnia 2014 r.

Piastowska, Pocztowa, Kartuska, Czarnieckiego, Moniuszki, II Armii Wojska Polskiego, Wrocławska, Witelona, F. Skarbka, Witelona, Muzealna, Dziennikarska

Gwarna, Bankowa, Wjazdowa, Plac Katedralny, Św. Piotra, Młynarska, Biskupia, NMPanny, Parkowa, J.Libana, Aleja Platanowa, Mariacka, Zamkowa, Nowa, Plac 3 Maja, Plac Warzywny, Rycerska, Murarska, Senatorska, Ojców Zbigniewa i Michała, Piekarska, Rynek, Chojnowska, Św. Jana, B.Bilsego, Środkowa Grodzka, Szpitalna, I.Paderewskiego, Partyzantów, H. Pobożnego, Przeskok, B. Chrobrego, Wały Księcia Józefa Poniatowskiego, Nadbrzeżna, B. Limanowskiego, Kamienna, Kościelna, I. Daszyńskiego, Rzemieślnicza, Św. Trójcy, Drukarska, 

II

8 kwietnia 2014 r.

Chojnowska, Dziennikarska, Muzealna, Jaworzyńska, Zachodnia

Nowy Świat, Korczaka, Matejki, Hutników, Sejmowa, Piechoty, Saperska, Lotnicza, Pancerna, Marynarska, Artyleryjska, A. Asnyka, B.S. Lindego, Żołnierska, Szwoleżerów, Kawaleryjska, Katowicka, Janowska, Kołobrzeska, Westerplatte, Domejki, Tyska, Rybnicka, Pszczyńska, Widokowa, Zdrowia, Ceglana, J. Kilińskiego, Sosnowiecka, Lubuska, Zabrzańska, Mikołowska, Chorzowska, Olkuska, Łączna, Raciborska, Aleja Zwycięstwa, Kornela Makuszyńskiego, W. Grabskiego, M. Reja, J. Słowackiego, Mieszka I, H. Sienkiewicza, I. Krasickiego, K. Marcinkowskiego, J. Jasińskiego, J. Wybickiego, S. Żeromskiego, Poselska, Monterska, Dekarska, Inwalidów, S. Żółkiewskiego, Wojska Polskiego, T. Kościuszki, S. Okrzei, M. Konopnickiej, S. Wyspiańskiego, M. Rataja, E. Orzeszkowej, Z. Kossak, Jana Pawła II, Andersa, Klubowa, Handlowa, Boiskowa, Myśliwska, Borsucza, Wilcza, Sarnia, 

III

9 kwietnia 2014 r.

Chojnowska, Piastowska, Brama Głogowska, Leszczyńska, Poznańska, Rzeszotarska, granice miasta, Zachodnia

Senatorska, Jagiellońska, Książęca, Żwirki i Wigury, Franciszkańska, Działkowa, Krótka, A. Fredry, S. Batorego, B. Głowackiego, Boczna, Torowa, Św. Wojciecha, Przemysłowa, Kominka, E. Plater, Ks. Piotra Ściegiennego, Wazów, Rolnicza, Stanisławowska, Mała, Tarnopolska, Wileńska, Lwowska, Krzemieniecka, Nowogródzka, Stryjska, Drohobycka, |Grodzieńska, Pińska, Miodowa, Wały Królowej Jadwigi, Jasna, Polna, Bobrowa, Struga, Lipowa, Akacjowa, Modrzewiowa, Grabowa, Cyprysowa, Platanowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Radwanicka, Przemkowska, Kasztanowa, Magnoliowa, Cisowa, Bukowa, Brzozowa, Wiatrakowa, Słubicka, Okólna, Głogowska, Bagienna, Rybacka, Garncarska, Chocianowska, Miłkowicka, Kąpielowa, W. Łokietka, J. Kochanowskiego, Zawietrzna, 

IV

10 kwietnia 2014 r.

Rzeszotarska, Poznańska, Leszczyńska, Pocztowa, Kartuska, Czarnieckiego, Moniuszki, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego, granice miasta

Bydgoska, Szczytnicka, Dobrzejowska, Wrocławska, Pątnowska, Zesłańców Sybiru, Gwiezdna, Górnicza, Galaktyczna, Koziorożca, Osiedle Kartuska, Kosmiczna, Polarna, Andromedy, Orbitalna, Marsa Jowisza, Merkurego, Marsa, Kasjopei, Wielkiej Niedźwiedzicy, Jaskółcza, Sokolska, Ptasia, Szczygla, Żurawia, Słowicza, Krucza, Kanarkowa, Szpakowa, Łabędzia Pawia,Wiosenna, Kosowa, Drozdowa, Różana, Ziemska, Skowronkowa, Krzywa, Saturna, H. Kołłątaja, Mirandy Planetarna, Księżycowa, Neptuna, Ziemowita, Dąbrówki, Kraka, Gen. W. Sikorskiego, Sawy, Warsa, Wierzyńskiego, Szaniawskiego, Gombrowicza, P. Gojawiczyńskiej, Norwida, Staffa, Gałczyńskiego, Pruszyńskiego, Jastruna, Worcella, Sudecka, Iwaszkiewicza, Tuwima, Baczyńskiego, Witkiewicza, Z. Nałkowskiej, Klonowa, Ceramiczna, Zacisze, V Dywizji Piechoty, Wandy, Wronia, Bociania, Spokojna, Sowia, Sygnałowa, Truskawkowa, Poziomkowa, Jagodowa, Kołodziejska, Smolarska, Rymarska, Kowalska, Stolarska, Rzeczna, Malinowa, Łąkowa, Podmokła, Ciesielska, Kunicka, Celna, Pawicka, Ścinawska, Dworcowa, Stacyjna, Kolejowa, Skarbowa, Koronna, Masarska, Kobylińska, Wałbrzyska, Gliwicka, Północna, Wały Rzeczne, Piątnicka, Lubińska, Zbożowa, Toruńska, Bracka, Kwiatowa, Kazimierza Wielkiego, Dmowskiego, Cmentarna, Kartuska 

V

11 kwietnia 2014 r.

Al. Marsz. J. Piłsudskiego, Koskowicka, granice miasta

Sudecka, Bieszczadzka, Izerska, Karkonoska, Świętokrzyska, Beskidzka, Pomorska, Tatrzańska, Warmińska, Mazowiecka, Śląska, Łowicka, Kujawska, Opalowa, Szmaragdowa, Rubinowa, Turkusowa, Koralowa, Szafirowa, Gen. W. Sikorskiego, Diamentowa, Gen. Fieldorfa, Szarych Szeregów, Pileckiego, Kedywu, Kamińskiego, Jankowskiego, Powstańców, Warszawy, Kubańska, Brazylijska, Argentyńska, Kolumbijska, Peruwiańska, Meksykańska, Panamska, Odrzańska, Notecka, Bobrzańska, Wiślana, Pilicka, Bystrzycka, Widawska, Armii Krajowej, Hubalczyków, Batalionu „Zośka”, Batalionu „Parasol”, Zawiszaków, Cichociemnych, Okulickiego, Grota – Roweckiego, 

VI

12 kwietnia 2014 r.

F. Skarbka, Witelona,Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego, Al. Marsz J. Piłsudskiego, Koskowicka, granice miasta, Gniewomierska, Jaworzyńska,

Malczewskiego, K. Miarki, Gagarina, Ciołkowskiego, Horyzontalna, Heweliusza, Radosna, Ciepła, Pogodna, Strojna, Swojska, Galileusza, Astronomiczna, Biegunowa, Skoczna, Cicha, Miła, Śpiewna, Wesoła, Łagodna, Słoneczna, Złota, Ołowiana, Niklowa, Srebrna, Zalotna, Świerkowa, Bystra, Okrężna, Sportowców, Armii Ludowej, Klonowicza, Langiewicza, Sielanka, Szczęśliwa, Kryniczna, Poligonowa, Podmiejska, Wierzbowa, Wiejska, Sosnowa, Graniczna, Jana III Sobieskiego, Podchorążych,Kręta, Rzemieślnicza, Fabryczna, Kaczawska, Nad Skarpą, Ogrodowa, Góralska, Kasprowicza, Broniewskiego, S. Staszica, Zagrodowa, Olszewskiego, Kwiatkowskiego, Bielańska, Strzelecka, Wały Bielańskie, Topolowa, Poprzeczna, Nowowiejska, Wysockiego, Skrajna, Dębowa, Jodłowa, Cedrowa, Opolska, Pszeniczna, Zamiejska, Objazdowa, Schumana, Spółdzielcza, Nowodworska, Solińska, Nasienna, Miejska, Płk. K. Myrka, Kertyńskiego, Gumińskiego, Ziarnika, Tadeusza Myśliwca, B. Chyły, Piaskowskiego, J. Podoby, Karlińskiego, S. Miśka, Zielona, Jordana, Orła Białego, Żeglarska, Aleja Z. Krasińskiego, W. Korfantego, Reymonta, Mickiewicza, Szkolna, Roosevelta, Przesmyk, Łukasińskiego, Chłapowskiego, Traugutta, Św. Elżbiety, Tatarska, Oświęcimska, Plac Śląski, Stroma, Mostowa, Al. Rzeczypospolitej, 

VII

14 kwietnia 2014 r.

granice miasta, Zachodnia, Jaworzyńska, Gniewomierska, granice miasta

Borsucza, Żniwna, Myśliwska, Żytnia, Wielogórska, Nowodworska, Zielna, Malwowa, Niezapominajek, Kosiarzy, Bartnicza, Filtrowa, Hodowców, Sadownicza, Warzywna, Sienna, Smokowicka, Fiołkowa, Tulipanowa, Malwowa, Goździkowa, Palmowa, Południowa, Wiśniowa, Brzoskwiniowa, Orzechowa, Konwaliowa, Daktylowa, Rumiankowa, Chabrowa, Liliowa, Aleja Czerwonych Maków, Storczykowa, Bratkowa, Jaśminowa, Stokrotek, Groszkowa, Makowa, Pierwiosnków, Bławatkowa, Złocieniowa, Pigwowa,

* brak ulicy w wykazie nie oznacza braku odbioru, są to główne ulice w rejonie

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Legnicy,
e-mail: ,
tel. 76 72 12 343